Publications

 

З нагоди відзначення 100-ліття Визвольних Змагань Українська Вільна Академія Наук у США з приємністю повідомляє українську громаду про вихід нової книги, збірника англомовних статтей професора Тараса Гунчака “Ukraine in the Twentieth and Twenty-First Centuries: The Unending Complexities of Survival”, The Annals of the Ukrainian Academy of Arts and Sciences in the U.S., Vol XXII, New York, 2018

Книжку можна придбати в УВАН  за ціною  $35 + $5 поштових витрат

Замовлення і чеки просимо висилати на адресу:

Ukrainian Academy of Arts and Sciences,

206 West 100th street, New York, NY 10025

За додатковою інформацією звертайтеся на [email protected]  або телефонуйте 212-222-1866


The Smoloskyp publishing house in Kyiv recently published volume 3 of the diary of the prominent Ukrainian political figure, prose writer, playwright, and painter Volodymyr Vynnychenko (1880–1951). Read more…

____________________________________

НОВІ ВИДАННЯ УВАН:

Міртала Пилипенко – скульптор і поет. Нью-Йорк-Київ-Львів, 2007. 135 с. Редактор: Ася Гумецька.
Ця монографія присвячена скульптурній і поетичній творчості Міртали, талановитого мистця, відомого в Америці, а від часу незалежности і в Україні. Читач знайде тут зразки її творчости та відгуки мистецтво- і літературознавців, а також відвідувачів її виставок в Україні.


Вісті УВАН. Нью-Йорк, 2007. Редактор: О.Домбровський.
Це видання містить архівні матеріяли до історії УВАН у США. А також – продовження бібліографії Дмитра Дорошенка, укладеної Григорієм Курасом.


Презентація нових видань УВАН

 

Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія.
Редактор О. Біланюк. Автор проекту і вступної статті Т. Скрипка. – Нью-Йорк – Київ: Факт, 2004.

448 сторінок, 172 фотознімки охопють уікальні матеріяли, які доповнюють, деталізують і коригують біографію Лесі Українки.
Книга “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали.
Спогади. Іконографія” удостоєна 4 рецензій, а також в результаті відгуків науковців і фахового журі вийшла на завершальний етап в номінації “Книга року”, організованого журналом “Книжник-Review” ” в галузі біографістики. На жаль, журі номінувало цим почесним титулом найкращої книжки 2005 року інше видання. Однак, визнання високого наукового рівня підготовки, похвальні відгуки авторитетних учених-літературознавців, унікальність зібраних матеріялів видання УВАН “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія” – велика честь для нас і свідчення того, що славні видавничі традиції сподвижників нашої інституції продовжуються. Адже книжковий ринок України надзвичайно багатий на нові видання, поважні дослідження, визначні імена. І серед великого кількісно книжкового ринку наше видання отримало своє заслужене визнання.

Іван Денисюк, професор Львівського національного університету імені Івана Франка: “Феноменальна особистість Лесі Українки не перестає інтриґувати не лише літературознавців, а й всю культурну громаду. Кожна найдрібніша нова звістка про улюблену поетесу сприймається, як знайдена перлина. Здавалося, що знайти неопубліковані матеріяли про Лесю Українку і її родину уже неможливо. І ось появляється чудово ілюстрований, з витонченим смаком оформлений, гарно надрукований збірник “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріяли. Спогади. Іконографія”. Розглядаю, милуюся, читаю перечитую. Це ж ціла скарбниця коштовностей, які буремні політичні хвилі винесли на берег по той бік океану – в Америку. Може, і загинули б ці перлини, якби з великими труднощами не познаходили їх сподвижники нашої культури.”

Микола Жулинський, академік НАНУ, директор ІЛ ім. Т.Г. Шевченка: “Мрію, щоб ця надзвичайна і цінна книжка була на столі кожного вчителя-словесника”.

Тетяна Костенко: Для шанувальників творчости Лесі Українки визначною подією є поява збірника рідкісних документів “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріяли. Спогади. Іконографія”. Тамара Скрипка поставила собі за мету відтворити живий образ Лесі Українки очима її найближчих людей. І, безумовно, її досягла. Збірник “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріяли. Спогади, Іконографія” є особливим виданням.

Ореста Мацяк: Відчуття наближення до мистця таки найчастіше виникає під час ознайомлення з його приватним архівом, зі спогадами про нього рідних, друзів, знайомих, іншими словами – під час сприймання інформації про мистця з перших уст, а також написаних на її основі науково-популярних його біографій. Укотре переконуєшся в тому, ознайомлюючись з минулорічним солідним виданням Української Вільної Академії Наук (УВАН) у США “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія”. Автор проекту, вступної статті, коментарів, родовідного дерева Косачів і Драгоманових – Тамара Скрипка, знана уже як автор разом із професором Іваном Денисюком книги “Дворянське гніздо Косачів” (Львів, 1999). Потрапляєш приблизно у той самий, що й упорядниця рецензованого видання, за її ж спогадом у розлогій передмові, стан: не відірватись від вчитування у невідомі досі сторінки родинного архіву Косачів. Розумієш, чому окремий розділ з фотографій, індивідуальних та колективних, Лесі Українки, її рідних, друзів, знайомих отримав незвичну назву ”Іконографія”: світлини людей і подій з минулого, дійсно, сприймаються з таким же трепетним відчуттям наближення до недосяжного, бачення недосяжного, що й ікона.

Ціна книжки “Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія”. (448 стор. 172 фотознімки) 45 ам. дол. з поштовими витратами включно.


Євген Чикаленко. “Щоденник. 1919-1920”.
За редакцією Владислава Верстюка та Марка Антоновича. Київ-Нью-Йорк, 2005

Сіячем, будителем, будівничим нації називали Є. Чикаленка сучасники. Книга є частиною щоденника видатного громадського діяча, мецената Є.Х. Чикаленка, який він вів з 1907 по 1929 рр. У ній відтворюються та коментуються події другої половини Української революції, пов’язані з її спадом та поразкою визвольних змагань. Щоденник містить величезну кількість малознаного фактичного матеріялу, його аналіз, рефлексії автора.

Ціна “Щоденника. 1919-1920”. Є.Х. Чикаленка(639 стор.) 40 ам. дол. з поштовими витратами включно.